ΠΟΔΗΛΑΤΟ CANNONDALE SUPERSIX EVO LAB71 SL 700c 026
Μη διαθέσιμο, μπορεί να παραγγελθεί
Το Cannondale SuperSix EVO αποτελεί ένα από τα πιο ολοκληρωμένα και εξελιγμένα αγωνιστικά ποδήλατα δρόμου της αγοράς. Με πλαίσιο Carbon Gen 5, αεροδυναμικό σχεδιασμό και δυνατότητα αποκλειστικής χρήσης ηλεκτρονικών groupset, το SuperSix EVO συνδυάζει κορυφαία απόδοση σε ανηφόρες, σταθερότητα σε υψηλές ταχύτητες και σύγχρονη εργονομία για απαιτητικούς ποδηλάτες.
Το Cannondale SuperSix EVO LAB71 SL αποτελεί την πιο ελαφριά και εξελιγμένη έκδοση της σειράς EVO, σχεδιασμένο για ποδηλάτες που μετρούν ακόμη και το τελευταίο γραμμάριο και απαιτούν κορυφαία απόδοση σε αναβάσεις, αγώνες και έντονο ρυθμό.
Χρησιμοποιεί το Series 0 Carbon, το πιο προηγμένο ανθρακονημάτινο lay‑up της Cannondale, μαζί με υπερ-ελαφριούς τροχούς και το καλύτερο ηλεκτρονικό groupset της SRAM.
Κύρια Χαρακτηριστικά
Το Cannondale SuperSix EVO αποτελεί ένα από τα πιο ολοκληρωμένα και εξελιγμένα αγωνιστικά ποδήλατα δρόμου της αγοράς. Με πλαίσιο Carbon Gen 5, αεροδυναμικό σχεδιασμό και δυνατότητα αποκλειστικής χρήσης ηλεκτρονικών groupset, το SuperSix EVO συνδυάζει κορυφαία απόδοση σε ανηφόρες, σταθερότητα σε υψηλές ταχύτητες και σύγχρονη εργονομία για απαιτητικούς ποδηλάτες.
Series 0 Carbon – Το ελαφρύτερο πλαίσιο Cannondale
Το LAB71 SL χρησιμοποιεί το Gen 5 Series 0 Carbon, το οποίο είναιεξαιρετικά ελαφρύ,πολύ υψηλής ακαμψίας,
αεροδυναμικά βελτιστοποιημένο.
Πρόκειται για το πιο προηγμένο ανθρακονήμα της εταιρείας, με στόχο τη μέγιστη απόδοση στο πετάλι και τη βέλτιστη μεταφορά ισχύος, ιδανικό για τις τεχνικές ελληνικές αναβάσεις.
DT Swiss ARC 1100 DICUT wheels – Τροχοί για κορυφαία επιτάχυνση
Οι τροχοί DT Swiss ARC 1100 DICUT DB 38 είναι πανάλαφροι, με carbon ακτίνες και αεροδυναμικό προφίλ.
Προσφέρουν άμεση απόκριση,σταθερότητα σε μεγάλες ταχύτητες και ιδανική συμπεριφορά σε ανηφορικές και μικτές διαδρομές.
SRAM RED AXS – Το κορυφαίο groupset της SRAM
Το SRAM RED AXS 2×12 είναι πλήρως ασύρματο,προσφέρει άμεσες και ακριβείς αλλαγές καισυνοδεύεται από ενσωματωμένο power meter για προπόνηση με watt.
Με λίγα λόγια, είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να αποκτήσει ένας απαιτητικός αγωνιζόμενος ποδηλάτης.
Ultralight SystemBar Road SL – Ακαμψία & εργονομία
Το ολοκληρωμένο cockpit από full carbon:
μειώνει το βάρος,
βελτιώνει την αεροδυναμική,
προσφέρει άμεση και σταθερή αίσθηση στο στρίψιμο.
Ιδανικό για γρήγορες καταβάσεις και επιθετικό ρυθμό σε αγώνες.
Fizik Vento Antares 00 – Σέλα ανώτερης ποιότητας
Η κορυφαία σέλα με carbon rails προσφέρειπολύ χαμηλό βάρος, υποστήριξη σε μεγάλες διάρκειες, και αγωνιστικό προφίλ για απαιτητικούς αναβάτες.
Το SuperSix EVO LAB71 SL είναι ιδανικό για ποδηλάτες που:
- κάνουν συχνά αναβάσεις με επαναλαμβανόμενες εκρήξεις ισχύος,
- θέλουν ποδήλατο χωρίς περιττό βάρος,
- αγωνίζονται ή προπονούνται με στόχο τη μέγιστη απόδοση,
- εκτιμούν premium εξοπλισμό, κορυφαίο groupset και power‑based training.
Το LAB71 SL είναι μια από τις πιο προηγμένες πλατφόρμες δρόμου παγκοσμίως, σχεδιασμένη για εκείνους που θέλουν το απόλυτο χωρίς συμβιβασμούς.
| Χρήση | Race |
|---|---|
| Σύστημα ταχυτήτων | Sram |
| Ταινία τιμονιού | Fizik Tempo Bondcush Soft, 3mm |
| Εμπρός σασμάν | SRAM RED AXS |
| Πίσω σασμάν | SRAM RED AXS, 12-speed |
| Ρότορας δισκοφρένου | Paceline X 160/160mm rotors |
| Ταχύτητες | 24 |
| Δισκοβραχίονας | SRAM RED AXS Power Meter, 48/35: 165mm (44-50cm), 170mm (52-56cm), 172.5 (58-61cm) |
| Χειριστήρια | SRAM RED AXS, 2x12-speed |
| Αλυσίδα | SRAM RED, 12-speed |
| Μεσαία τριβή | CeramicSpeed BSA DUB, Coated Version |
| Σέλλα | Fizik Vento Antares 00, carbon shell and rails, 140mm |
| Ακτίνες | DT Swiss Carbon Spoke |
| Ποτήρια | Integrated, 1-1/8" - 1-1/4" |
| Πίσω γρανάζια | Rear Cogs SRAM RED XG-1290, 10-30, 12-speed |
| Μέγεθος τροχού | 28'' |
| Μανέτες | SRAM RED AXS, 2x12-speed |
| Εξτρά | Cannondale Gripper Aero Bottles & CarbonGrip Aero Cages, Dual Socket BB tool, Fillmore tubeless valves, SystemBar SL Garmin/Wahoo computer mount, SRAM AXS charger |
| Σκελετός | LAB71 SuperSix EVO, Gen 5, Ultralight Series 0 Carbon, 12x142 thru-axle, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated seat binder, UDH |
| Ζάντες | DT Swiss ARC 1100 DICUT DB 38, carbon, 20mm inner width, 38mm depth |
| Τύπος φρένων | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Κέντρα | DT Swiss 180 DICUT, SINC ceramic bearings, centerlock, straight pull - (F) 12x100mm, (R) 12x142mm, Ratchet EXP 36 |
| Τιμόνι | Cannondale SystemBar Road SL, ultralight, full carbon integrated bar/stem: 90x380mm (44-52cm), 100x380mm (54-56cm), 110x380mm (58cm), 110x400mm (61cm) |
| Λαιμός | Cannondale SystemBar Road SL, ultralight, full carbon integrated bar/stem |
| Δαγκάνες | SRAM RED AXS hydraulic disc |
| Πιρούνι | LAB71 SuperSix EVO, Gen 5, Ultralight Series 0 Carbon, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Ελαστικά | Vittoria Corsa Pro, 700x28c Tube Type, TPU tube optimized |
| Μοντέλο | SuperSix EVO LAB71 SL |
| Υλικό σκελετού | Carbon |
| Ντίζα σέλλας | Cannondale C1 Aero 40 Carbon V2, Ti Hardware, 365mm, 0mm offset (44-54cm), 15mm offset (56-61cm) |